Fotel – ważna wizytówka Twojego biura

Dość oczywistym jest stwierdzenie mówiące, że biuro jest swego rodzaju wizytówką każdej firmy. Niemniej jednak powinno to być znacznie szersze pojęcie – do grona takich wizytówek musimy zaliczyć kilka innych elementów, o które powinniśmy zadbać z najwyższą uwagą. Jest to bardzo ważne, bowiem to właśnie one decydują o tym, jakie wrażenie na temat naszej firmy odniesie osoba, która wejdzie do jej siedziby.

Elementy które są odpowiedzialne za sprawianie pierwszego wrażenia są niezwykle istotne. Do najważniejszych z nich zalicza się chociażby biurko, choć w następnej kolejności widzimy znajdujący się zaraz obok niego fotel. Wszystkie fotele są tutaj bardzo istotne – zarówno te przeznaczone dla prezesa firmy jak i te zajmowane przez zwykłych pracowników. Odpowiednia prezencja i wygląd zewnętrzny to w przypadku foteli niesamowicie istotna rzecz. W końcu to właśnie od niego w największym stopniu zależy to, czy w pierwszym momencie takie krzesło będzie w stanie zrobić na kimś faktycznie dobre wrażenie. Z tego też powodu nawet w przypadku, gdy będziemy musieli na to wydać nieco więcej pieniędzy warto kupić większy fotel; na pewno bardzo się nam on przyda, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie odczuwamy szczególnej potrzeby posiadania tak wielkich mebli. Kolejną niezwykle istotną rzeczą jest tutaj sam typ fotela; meble te w połączeniu z biurkiem muszą jak najlepiej oddawać charakter naszej firmy. Najlepiej jest wybierać tutaj rozwiązania charakterystyczne dla określonych typów biur – na przykład, w przypadku kancelarii prawniczych czy też gabinetów lekarskich najlepiej prezentują się wielkie, skórzane fotele, najlepiej bogato zdobione. Z drugiej jednak strony firmy pracujące w szeroko rozumianej branży IT mogą bez przeszkód pozwolić sobie na nieco skromniejsze, tańsze krzesła. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą minimalistyczne, nowoczesne krzesła. Do tej pory cały czas mówimy wyłącznie o wyglądzie naszych foteli, który oczywiście jest bardzo ważną rzeczą. Niemniej jednak znacznie istotniejszą kwestią powinna być wygoda; nie możemy traktować mebli do swojego biura wyłącznie jak ozdoby takiego pomieszczenia, na którą będziemy po prostu patrzeć. Z takim podejściem po krótkim czasie będziemy narażeni jedynie na poważne bóle pleców, które mogą być efektem długiego korzystania z niezbyt odpowiednich dla nas foteli. W końcu w takim krześle codziennie będziemy spędzali nawet po kilkanaście godzin, przez co musimy mieć pewność co do tego, że są one dla nas rzeczywiście zdrowe.

Jeśli nasz fotel nie zapewnia odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa oraz odcinka lędźwiowego, to korzystanie z niego w dłuższej perspektywie czasu może być dość niebezpieczne dla naszego zdrowia. Problemy takie jak uczucie "zesztywnienia" kręgosłupa czy wręcz chrupanie w czasie podnoszenia się z pozycji siedzącej nie są tutaj niestety niczym niezwykłym. Z drugiej jednak strony nie musi to być oznaka żadnej poważnej choroby – trzeba to potraktować bardziej jako sygnał wysyłany nam przez nasz kręgosłup mówiący o tym, że zbyt długo czasu spędzamy w nieprawidłowej dla nas pozycji. Jeśli chcemy skutecznie uniknąć tego typu problemów, to musimy jedynie zainwestować w odpowiednie fotele które zapewnią nam prawidłową pozycję.Mirek

Poza brawurową jazdą samochodem Cinquecento, ma całkiem dobry gust. Ale czy na pewno?