Zadbaj o swój kręgosłup, kup dobre krzesło biurowe

Zgodnie ze statystykami, przeciętny człowiek spędza na krześle w pozycji siedzącej nawet 80 tysięcy godzin w ciągu całego roku. Z tego też powodu każdy, kto tylko urządza akurat jakiekolwiek biuro musi z najwyższą możliwą uwagą podejść do kwestii wyboru odpowiednich krzeseł, które pozwolą na zachowywanie prawidłowej postawy w czasie siedzenia. Istnieje wiele różnych rzeczy które składają się na wydajność każdego pracownika w biurze.

Jest to oczywiście między innymi jego motywacja, ambicja, umiejętności oraz wiele innych. Do tego grona zalicza się jednak także samopoczucie oraz stan zdrowia; czasami bardzo negatywnie wpływają tutaj negatywne, podświadome skojarzenia z własnym miejscem pracy. Jeśli osoba taka pracuje w miejscu które kojarzy się jej wyłącznie z niewygodą i bólem pleców, to nie będzie ona raczej podchodziła do swoich obowiązków z żadną większą ochotą. Bardzo wiele różnych dolegliwości nie tylko przeszkadzających w pracy ale nawet stanowiących poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka wynika właśnie ze źle dobranego siedziska. Praca w pozycji siedzącej nie jest dla większości z nas niczym niezwykłym – codziennie spędzamy mnóstwo czasu patrząc w ekran monitora lub pochylając się nad stosami dokumentów. Równie często pracujemy jednak na zupełnie nieodpowiednich dla nas krzesłach, które nie są w należytym stopniu dopasowane do naszego wzrostu czy masy ciała. Tak niewiele z pozoru znacząca rzecz może dosłownie zrujnować naszą produktywność i sprawić, że przez cały dzień nie będziemy w stanie zrobić niczego kreatywnego. Aby wybrać rzeczywiście odpowiednie dla siebie krzesło biurowe musimy jedynie zwracać uwagę na kilka najbardziej podstawowych tutaj kwestii. Warto poświęcić na to nieco czasu, bowiem dzięki temu na pewno znacznie zwiększymy swoją wydajność w pracy. Wyposażając biuro musimy mieć na uwadze to, że każdy człowiek jest inny i ma zupełnie odmienne predyspozycje – chodzi tutaj chociażby o sam tylko wzrost. Z drugiej jednak strony trudno jest wyobrazić sobie kupowanie do biura mnóstwa różnych modeli. Byłoby to dość trudne do zrealizowania, biorąc pod uwagę konieczność odbycia wówczas wycieczek z każdym pracownikiem osobno po wielu salonach meblowych.

Z tego też powodu możemy zdecydować się na bardziej uniwersalne rzeczy, które jednak można regulować i na wiele sposobów dopasowywać do swoich indywidualnych potrzeb. Wbrew pozorom, nawet rzeczywiście dobre krzesła nie muszą być wcale tak drogie, jak wydaje się na pierwszy rzut oka – zawsze warto potraktować to jak doskonałą inwestycję, która znacznie zwiększy wydajność naszych pracowników.Asia

Dizajnerka wnętrz. Poza tym: przykładna żona i matka 6 letniego Grzesia.