Wybieramy stół okrągły do jadalni

Stół okrągły w jadalni może być dobrym pomysłem jedynie w przypadku, kiedy dysponujemy odpowiednią ilością wolnego miejsca. Przekrój dużego stołu okrągłego może wynosić nawet 150 cm; jeśli szukamy stołu dla nieco mniejszej rodziny, to dobrą propozycją może być coś o przekroju w granicach 100-120 cm.

Bardzo ważną rzeczą na którą musimy zwracać uwagę jest oczywiście sama estetyka takiego stołu. W tej kwestii mamy bardzo szerokie możliwości, bowiem oferty firm meblarskich odznaczają się tutaj ogromnym zróżnicowaniem. Szczególnie duży wybór mają tutaj miłośnicy bardziej klasycznego stylu w aranżacji wnętrz. Możemy kupić dla siebie nawet bardzo niezwykłe, odznaczające się bogatymi zdobieniami stoły tego typu. Same ich nogi potrafią być bardzo ciekawe – masywne i rzeźbione na najróżniejsze kształty. Dzięki temu mebel taki staje się automatycznie centralnym punktem całej jadalni. Pełni funkcje nie tylko czysto praktyczne, ale również i estetyczne. W czasie aranżowania jadalni w swoim domu nie możemy ograniczać się wyłącznie do wyboru samych mebli – równie ważne są także najróżniejsze dodatki. Pełnią one niezwykle istotną rolę w stylistyce danego wnętrza, przez co pod żadnym pozorem nie powinniśmy ani trochę ich zaniedbywać. Warto w takim razie poświęcić nieco uwagi na wybór rzeczy takich jak obrusy, lampy czy świecie, które w ciekawy sposób będą w stanie wzbogacić całe pomieszczenie. Aby wybrać rzeczywiście idealny stół musimy zwracać uwagę zarówno na jego estetykę, jak i funkcjonalność. Warto zachować umiar, bowiem duże stoły okrągłe często tworzą wrażenie potężnych, bardzo masywnych mebli. Z góry powinniśmy określić, dla jak wielu domowników szukamy takiego stołu; jeśli posiadamy nieco mniejszą rodzinę, to w zupełności wystarczy nam stół o przekroju 100-120 cm. Z drugiej strony dobrą propozycją może być kupno stołu rozkładanego, który można rozłożyć do przekroju około 150 cm. Doskonale spełnią one swoje zadanie chociażby w czasie rodzinnych, niedzielnych obiadów ze wszystkimi domownikami. Na rynku znajdziemy również nieco mniejsze stoły okrągłe o przekroju około 90 cm. Świetnie sprawdzają się one w biurach, poczekalniach lub w małych kawiarniach. W większości przypadków stoją one na jednej tylko nodze, choć ich wybór jest bardzo szeroki – można znaleźć nogi proste, rzeźbione, profilowane, jak i wiele innych. Stoły okrągłe w jadalni to dość specyficzne meble – jedni je kochają, inni wprost nienawidzą. Z tego też powodu decyzję o zakupie czegoś takiego trzeba podejmować po dokładnym przemyśleniu i zastanowieniu się, czy dobrze sprawdzą się one akurat właśnie u nas.

Obecnie w sklepach z meblami spotkamy się również z wieloma innymi ciekawymi rozwiązaniami, takimi jak ławy z blatami wykonanymi ze szkła – jest to już prawdziwa klasyka. Stworzenie rzeczywiście idealnego dla siebie wnętrza takiego jak jadalnia nigdy nie jest prostym zadaniem, przez co koniecznie musimy podejść do tego we właściwy sposób i poświęcić jak najwięcej czasu na dokładne określenie wszystkich swoich preferencji oraz celów, jakie chcemy osiągnąć.Mirek

Poza brawurową jazdą samochodem Cinquecento, ma całkiem dobry gust. Ale czy na pewno?