Jak wybrać idealne krzesła do jadalni?

Prawdopodobnie większość z nas nie zastawia się nawet nad tym, gdzie tak w ogóle inni ludzie spożywają swoje wspólne posiłki. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że najlepszym miejscem do czegoś takiego jest kuchnia, choć w rzeczywistości wcale nie musi tak być. W końcu podstawowym przeznaczeniem kuchni jest przygotowywanie posiłków, a nie ich spożywanie.

Teoretycznie jest to dość praktycznie rozwiązanie, ale w rzeczywistości nie możemy oczekiwać tutaj zbyt wysokiego poziomu wygody. Czasami trudno jest zorganizować coś takiego pod względem logistycznym. Musimy w końcu w odpowiedni sposób rozmieścić tutaj stół oraz krzesła, co samo w sobie może sprawić nam sporo problemów – szczególnie w przypadku, gdy nasza rodzina liczy sobie wielu członków. Fakt, jest to znacznie łatwiejsze jeśli mieszkamy sami, ale przy licznej rodzinie kuchnia może okazać się niewystarczająca. Warto zatem pomyśleć o tym, czy przypadkiem lepszym rozwiązaniem nie będzie tutaj kuchnia albo salon. Praktycznie podstawowym pytaniem jest to, jakimi dokładnie warunkami dysponujemy w swoim mieszkaniu. Każdy, kto mieszka w dużym domu ma w tej kwestii znacznie szersze możliwości. Może w końcu pozwolić sobie na zaaranżowanie na jadalnię zupełnie osobnego pomieszczenia lub też rozstawienie wielkiego stołu razem z krzesłami w swoim salonie – wydaje się, że jest to najlepsze rozwiązanie całego tego problemu. Salon czy osobna jadalnia to przede wszystkim znacznie większa powierzchnia użytkowa, dzięki której cała rodzina bez żadnych kłopotów zmieści się na wspólnym obiedzie; nie będzie również większych problemów z zaproszeniem na taki posiłek kilku gości. Jeśli jednak ktoś posiada jedynie mieszkanie w bloku, to takie rozwiązanie staje się praktycznie niemożliwe do zrealizowania; podstawową przeszkodą jest tutaj brak wolnego miejsca. W końcu mieszkania w blokach są projektowane w zupełnie inny sposób, niż duże domy mieszkalne. W tym przypadku głównym założeniem jest maksymalna oszczędność miejsca, przez co obecne są tu jedynie te pomieszczenia, które mogą być rzeczywiście niezbędne. Nie możemy zatem pozwolić sobie na urządzanie żadnych dodatkowych wnętrz, nawet jeśli jest to nam faktycznie potrzebne.

Wielu projektantów oraz budowniczych takich miejsc uznało chyba, że umieszczenie stołu oraz krzeseł w kuchni byłoby dla nas zbyt dużym luksusem. Z drugiej jednak strony takie ograniczanie powierzchni jest tu zupełnie oczywiste, bowiem blok nie jest z gumy – nie rozciągnie się tylko po to, aby dopasować się do potrzeb swoich użytkowników. Z tego też powodu decydując się na takie mieszkanie musimy być przygotowani na to, że będą tutaj istniały pewne ograniczenia, zaś my sami nie będziemy w stanie zrealizować wszystkich swoich planów z tym związanych.Marzena

Szefowa działu marketingu i reklamy. Dodatkowo webdesigner i pozycjoner. Kobieta od wszystkiego.